Таблицю множення проходять в школі учні другого класу, яким по 8-9 років. І влітку перед школою багато батьків стурбовані питанням, як вивчити таблицю множення зі своєю дитиною.
      Треба сказати, що більшість дітлахів в цьому віці легко запам'ятовують її звичайним методом «зубріння». Однак є чимало  дітей, у яких механічна пам'ять розвинена слабо, і через це у них виникають проблеми з вивченням таблиці множення.
      Тим не менш, якщо не достатньо розвинена механічна, тоді емоційна і образна пам'ять має бути краще. Значить, процес запам'ятовування слід будувати на цій основі. З власного досвіду можу дати кілька підказок, як вивчити таблицю множення швидко і граючи.
1. Асоціації. Що це означає? До кожної цифри слід вибрати стійку асоціацію, тобто підібрати відповідний образ. Наприклад, цифра «2» нагадує лебедя. Для цього дитина повинна сама підібрати асоціативний образ, тоді йому буде дійсно його легко запам'ятати. Потім ви даєте дитині нескладний приклад множення, а ще можна попрацювати і придумати самостійно історію або розповідь. Вам це може здатися незручним і нецікавим, проте діти з їх розвиненим емоційним і образним мисленням не тільки легко запам'ятають створені образи, але також швидко їх відтворять.
2. У грі. Дитині складно «зубрити», він швидко втомлюється, і ви мучитеся, не знаючи як вивчити таблицю множення? Спробуйте тоді вивчати її в процесі гри. Для цієї мети треба намалювати картки з прикладами та відповідями. Потім із загального числа карток виберіть десять штук, в яких відбувається множення на одне число, наприклад на 4. Розклавши їх все перед дитиною, допоможіть йому знайти, що ж об'єднує всі ці приклади і відповіді.
3. Відпочиваючи, займаємося. Поділюся з вами, як вивчити таблицю множення ще одним цікавим способом. Прямо під час прогулянки з дитиною, під час відпочинку або загоряючи на пляжі, придумуєте йому задачки і приклади, в яких використовується множення. Особливо добре, якщо ви їх прив'яжете до життєвих ситуацій. Дітям дуже подобається, коли їм ставлять завдання. Наприклад, скільки всього тістечок з'їли його три друга з перерахуванням імен, якщо кожен з'їв по одному тістечку. Поступово ускладнюйте свої завдання. Варіантів безліч, просто підключіть всю фантазію. І надалі дитина вже сам буде вас просити вирішити з ним кілька таких питань, коли ви десь гуляєте, і робити особливо нічого. Тільки не забувайте хвалити дитину, а ще краще, якщо ви його нагородите за кмітливість призом, цукеркою, шоколадної медаллю або прогулянкою по морю на «банані», катанням на гойдалках, атракціоні.
4. Психологи та педагоги дають свою пораду, як легко вивчити таблицю множення - робити це з кінця. Таким чином, відбувається більш легке і якісне заучування таблиці множення спочатку на 9 потім на 8 далі на 7 і врешті на 6. Ну, а коли ви пройдете половину таблиці, тоді вашій дитині далі і вчити буде нічого. Важливо просити переказати дитини кожен стовпчик не тільки знизу вгору і зверху вниз як віршик, а й врозкид, а також переставляючи множники місцями.
5. Цікаві дітям заняття на тренажерах з вивчення таблиці множення, які можна знайти і відкрити в Інтернеті. Там можна позайматися самостійно, а оцінку дитині буде ставити вже комп'ютер.
    Загальновідомо, що в грі діти вчаться із задоволенням. Сьогоднішні малюки з розвитку здорово випереджають своїх батьків. І якщо дитина здорова, то вивчити таблицю множення для нього не складе особливих труднощів. Але одна справа визубрити її, а зовсім інше - вчитися напівжартома, використовуючи гру або навіть пісеньку: «Двічі по два - чотири». А якщо зможете, то спробуйте придумати продовження цього тексту.

Download
ТРЕНАЖЕР З МАТЕМАТИКИ: таблиця множення на 2
Табличка множення на 2.pptx
Microsoft Power Point Presentation 1.2 MB
Download
Тренажер: таблиця множення на 3
Таблиця множення на 3.pptx
Microsoft Power Point Presentation 1.9 MB
Download
Тренажёр. Умножение.pps
Microsoft Power Point Presentation 4.7 MB